Ogłoszenia duszpasterskie 05.04.-13.04.

Zapowiedzi przedślubne:

Kamil Berg, zam.ul. Południowa, par tut. i Angelika Staszczyk, zam. Wola Wydrzyna, par. tut.

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Przygotujmy palmy i udekorujmy nimi okna naszych domów.

2. Zachęcamy do modlitwy w domach oraz uczestniczenia przez internet w mszach św. i nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Polecamy transmisje z bazyliki w Hałcnowie na stronie www.parafiahalcnow.pl

3. Przypominamy, że dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. a także kandydatom do bierzmowania obecność na mszach św. i nabożeństwach zaznaczają rodzice.

4. Na stoliku pod chórem są do nabycia paschaliki Caritas oraz karty wielkanocne (kościół jest otwarty od godz. 8/00).

5. Wpłynęły ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Kuźnica – 230 zł, inc. – 40 zł oraz na kościół 100 zł, 90 zł i 40 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.

6. Uroczystości Wielkiego Tygodnia począwszy od Niedzieli Palmowej będą przebiegać według zarządzenia ks. Arcybiskupa.

Zachęcamy wiernych do odprawienia w domach:

* W Wielki Czwartek – modlitwy wieczornej

* W Wielki Piątek – Drogi Krzyżowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15/00, odśpiewania Gorzkich Żali, a także do szczególnego uczczenia Chrystusa Ukrzyżowanego w znaku krzyża poprzez udekorowanie go i znaki czci (zapalone świece, wyeksponowanie).Post ścisły.

* W Wielką Sobotę wieczorem lub w Poranek Wielkanocny – modlitwy Wielkanocnej.

Teksty modlitw na Triduum Paschalne są zamieszczone na stronie paraf. Prosimy, aby wydrukować i udostępnić teksty osobom, które nie mają internetu.

7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (12.04.) msze św. o godz. 10/00, 12/00 i 17/00. W Poniedziałek Wielkanocny (13.04.) o godz. 8/00, 11/00 (wolna intencja) i 17/00.

8. W minionym miesiącu odeszli do Pana: + Krzysztof Jurczyk, + Helena Matusiak, + Zdzisław Siedlecki, + Elżbieta Krajewska, + Marianna Fryś, + Janina Pazera.

Zmartwychwstanie Chrystusa zapoczątkowało zwycięstwo dobra nad złem, łaski nad grzechem i życia nad śmiercią. Życzymy Wam, abyście we własnym życiu odczuli to zwycięstwo i rozpoczynający się Wielki Tydzień przeżyli w pokoju serca a nadchodzące Święta Wielkanocne w radości, którą tylko Zmartwychwstały dać może.