Cmentarz i pogrzeby

Trwają prace porządkowe na cmentarzu oraz układanie alejek z kostki granitowej. Prosimy, aby zgłaszali się opiekunowie grobów ogłaszanych w poprzednich miesiącach. Lista oraz zdjęcia dostępne na stronie internetowej parafii. Prosimy o uporządkowanie grobów oraz ich otoczenia (napisy kto jest w nich pochowany powinny być czytelne). Ofiary za pokładne (300zł od miejsca na cmentarzu) wpłacamy w kancelarii lub na konto parafialne. Całość ofiar przeznaczana jest na ułożenie nowych alejek na cmentarzu. Pozwolenie na budowę lub modernizację pomnika otrzymujemy w kancelarii parafialnej. Klucze do bramy głównej znajdują się u p. Bogdana (tel. 607 941 462). Firma wykonująca prace przy grobach umawia się telefonicznie na odbiór kluczy.

Po zbudowaniu pomnika opiekun grobu zgłasza się niezwłocznie do kancelarii paraf. w celu opłaty 10% od wartości faktury (opłaty te w całości przeznaczone są na wywóz śmieci). W 2020 r. zapłacono 20 942 zł a zebrano 13 600 zł. Od 2017 do 2020 roku nie opłacono jeszcze 29 nowych pomników z pozwoleniem oraz 26 bez pozwolenia. Opiekunowie tych grobów zgłoszą się do kancelarii paraf. do 30 czerwca br. Lista pomników jest do wglądu w kancelarii paraf.

NOWE ZASADY KORZYSTANIA ZE ŚMIETNIKA NA CMENTARZU

Oddano do użytku nowe pojemniki na śmieci (ustawione są one na końcu głównej alei) oraz kompostownik. Stary śmietnik zlikwidowano.

PROSIMY O SKŁADANIE:

• plastiku, szkła, pustych doniczek i wstążek do pojemników
  • wieńców, kwiatów żywych i ziemi z doniczek do kompostownika

Na cmentarzu wywieszono tablice informujące o sposobie segregacji śmieci. Nasi parafianie zabierają  śmieci do domowych kubłów. Z pojemników korzystają goście spoza parafii. Sześć tygodni po pogrzebie rodzina powiadamia zakład pogrzebowy lub p. Bogdana w celu uprzątnięcia wieńców i kwiatów z grobu. Opłata za utylizację i wywóz wieńców wynosi 300 zł. Śmieciarka będzie jeździć główną aleją, dlatego też nie stawiamy na drodze przejazdu żadnych przeszkód.

www.parafia-sulmierzyce.pl

plan cmentarza