Ogłoszenie – cmentarz

Sierpień 9th, 2014 | Posted by ks.piotr in Bez kategorii

Trwają prace porządkowe na cmentarzu. Prosimy, aby zgłaszali się opiekunowie grobów ogłaszanych w poprzednich miesiącach. Lista oraz zdjęcia dostępne na stronie internetowej parafii. Prosimy o uporządkowanie grobów oraz ich otoczenia (napisy kto jest w nich pochowany powinny być czytelne). Ofiary za pokładne (300zł na 20 lat – od miejsca na cmentarzu) wpłacamy w kancelarii lub na konto parafialne. Wolne place na cmentarzu (jeśli chcemy je sobie zarezerwować) również podlegają opłaceniu pokładnego. Całość ofiar przeznaczana jest na ułożenie nowych alejek na cmentarzu.

Pozwolenie na budowę lub modernizację pomnika otrzymujemy w kancelarii parafialnej. Po zbudowaniu pomnika opiekun grobu zgłasza się niezwłocznie do kancelarii paraf. w celu opłaty 10% od wartości faktury (opłaty te w całości przeznaczone są na wywóz śmieci). W 2020 r. zapłacono 20 942 zł a zebrano 13 600 zł. Od 2017 do 2020 roku nie opłacono jeszcze 29 nowych pomników z pozwoleniem oraz 26 bez pozwolenia. Opiekunowie tych grobów zgłoszą się do kancelarii paraf. do 30 czerwca br. Lista pomników jest do wglądu w kancelarii paraf.

Klucze do bramy głównej znajdują się u ks. Proboszcza  (tel. 603 599 133) i p. Bogdana (tel. 607 941 462). Firma wykonująca prace przy grobach umawia się telefonicznie na odbiór kluczy.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.